1 Maja 32/34 96-300, Żyrardów Mon - Fri 8:00-21:00 +48 791 791 412

Wybielanie zębów – pytania i odpowiedzi

Czy można bezpiecznie wybielić zęby?

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym jest bezpieczne. Środki stosowane do wybielania nie uszkadzają szkliwa i są łagodne dla zębów. Niektóre z nich pomagają remineralizować szkliwo. Nie należy więc uważać, że wybielanie osłabi zęby.

Czy są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Czasowym przeciwwskazaniem do wybielania zębów jest okres ciąży. Środek używany w czasie wybielania może wnikać do krwioobiegu pacjentki i niekorzystnie oddziaływać na rozwijający się płód. Wybielania zębów powinny unikać także osoby bardzo młode, a także ze skłonnością do obnażania szyjek zębowych. Nie można także wybielać zębów z nieszczelnymi wypełnieniami czy próchnicą.

Czy przy wybielaniu zębów mogą pojawić się skutki uboczne?

Po wybielaniu zębów można odczuwać czasową nadwrażliwość zębów, która moja po użyciu zaleconych do pielęgnacji środków czy past. Inne skutki uboczne to podrażnienia dziąseł, bóle głowy, czy uszkodzenie szkliwa w przypadku źle przeprowadzonego zabiegu.

Jak długo zęby są białe po wybielaniu?

Efekty wybielania mogą być trwałe, jeżeli odpowiednio dbamy o właściwą higienę jamy ustnej. By podtrzymać efekt, warto stosować pasty wybielające. Bezpośrednio po zabiegu należy stosować białą dietę.

Kiedy zęby ulegają przebarwieniom?

Przebarwienia najczęściej są wynikiem picia mocnej herbaty czy kawy, a także palenia papierosów. Kolor zębów zmienia się z wiekiem, jak również na skutek działania niektórych substancji, na przykład antybiotyków z grupy tetracyklin.

Jak długo trwa proces wybielania zębów?

Czas trwania całej kuracji zależny jest od tego, czy wybielanie przeprowadzane jest w gabinecie dentystycznym czy też w warunkach domowych. Wybielanie w gabinecie dentystycznym pozwala na osiągnięcie efektów w krótkim czasie.

CHCESZ, ŻEBYŚMY ODDZWONILI DO CIEBIE?

Numer telefonu*

Imię

Preferowana godzina kontaktu*

DO YOU WANT TO RETURN YOU?

Phone number*

Name

Preferred contact time*