1 Maja 32/34 96-300, Żyrardów Mon - Fri 8:00-21:00 +48 791 791 412

Wybielanie zębów

Na czym polega wybielanie zębów?

Wiele osób marzy o pięknym, białym uśmiechu. Choć kolor zębów zależy od koloru kośćca, to jednak dzięki nowoczesnym technikom możliwe jest usunięcie przebarwień, które osadzają się na zębach. Techniki te pozwalają na rozjaśnienie zębów w krótkim czasie, zaś przy odpowiedniej pielęgnacji zębów efekt może utrzymać się nawet przez kilka kolejnych lat.

Jak przebiega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów zachodzi poprzez utlenianie się przebarwień, znajdujących się na zębach. Do tego procesu dochodzi przy użyciu nadtlenku wodoru, czasami w połączeniu z nadtlenkiem karbamidu. Metody wybielania zębów są różne, dzięki temu stomatolog może zaproponować metodę najbardziej dogodną dla pacjenta. Wyróżniamy między innymi:

  • Metodę gabinetową – zabieg wybielania zębów wykonuje się w gabinecie stomatologicznym. Na początku dentysta sprawdza stan zębów pacjenta i stwierdza, czy można przeprowadzić zabieg. Jeżeli w zębach są ubytki bądź zalega na nich kamień, wówczas wybielanie zębów może być odroczone do momentu wyleczenia próchnicy i usunięcia złogów. Jeżeli wybielanie można przeprowadzić, wówczas stomatolog zapisuje aktualny kolor zębów pacjenta i przygotowuje go do zabiegu. Najpierw pacjent musi założyć ochronne okulary oraz specjalną ochronę, chroniącą tkanki wokół ust (tzw. rozwierak). Następnie na dziąsła nakładany jest specjalny żel, który po naświetleniu lampą twardnieje i chroni dziąsła przed środkiem wybielającym. Kolejnym etapem jest nałożenie na zęby preparatu wybielającego i naświetlenie go lampą, jeżeli jest taka potrzeba. Zabieg ten trwa około kwadransa i powinien być powtarzany trzy do czterech razy. Ostateczny efekt uzyskuje się po około 6 tygodniach, jednak już po zabiegu widać będzie różnicę w kolorze.
  • Wybielanie nakładkowe – kolejną metodą jest wybielanie nakładkowe, które polega na przygotowaniu przez stomatologa specjalnych nakładek na zęby na podstawie wycisku. W nakładkach znajduje się żel wybielający. Nakładki stosuje się zwykle w nocy, w ciągu 10 -14 dni. Metoda ta jest dość czasochłonna, ale ma wielu zwolenników. Jeżeli zależy ci na wybieleniu zębów w warunkach domowych, wówczas warto skorzystać z wybielania nakładkowego. Jego efekty są lepsze niż innych metod stosowanych w domu, takich jak pasty czy paski wybielające.
  • Wybielanie zęba martwego – zęby martwe, czyli zęby po leczeniu enodontycznym po pewnym czasie mogą sinieć, co obniża estetykę uśmiechu. W celu wybielenia zęba martwego należy otworzyć ząb, a następnie włożyć do niego wkładkę wybielającą. Co kilka dni należy ją wymieniać, aż do uzyskania pożądanego efektu. Po zakończeniu wybielania, ząb należy zamknąć wypełnieniem kompozytowym. W niektórych wypadkach nie udaje się otrzymać zadowalającego efektu wybielenia zębów, zaś w innych wybielanie po kilku latach trzeba będzie powtórzyć.

Nowoczesne wybielanie zębów ZOOM

Jedną z najnowszych metod wybielania zębów jest system ZOOM!, który został opracowany przez dr. Billa Dorfmana. Zabieg ten zajmuje tylko godzinę, włącznie z przygotowaniem pacjenta do zabiegu. Przed zabiegiem należy pamiętać o wykonaniu skalingu i piaskowania, jeżeli są one potrzebne. Następnie na zęby nakładany jest żel ZOOM!, który naświetla się specjalną lampą. Atutem tej metody jest możliwość regulacji natężenia światła, co pozwala na uniknięcie nadwrażliwości zębów. Osoby, które nie mogą skorzystać z wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym mogą zdecydować się na metodę nakładkową, z użyciem żelu ZOOM! Night White. Ta nowatorska metoda wybielenia zębów powoduje osiągnięcie spektakularnych efektów w krótkim czasie, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tego właśnie sposobu wybielania zębów.

Wskazania do wybielania zębów

Aby wybielić zęby, warto pamiętać o tym, że w zębach nie może być żadnych użytków. Przed zabiegiem powinno usunąć się także kamień nazębny. Wybielanie zębów zaleca się pacjentom pijącym dużo kawy czy herbaty, a także palącym papierosy. By jednak utrzymać ładny kolor, należy przestrzegać zaleceń stomatologa i unikać zabiegów, które mogą sprawić, że przebarwienia wrócą. Bezpośrednio po zabiegu wybielania zębów należy stosować tak zwaną białą dietę. Należy unikać potraw i napojów, które mogą powodować przebarwienia zębów, takich jak jagody czy buraczki.

Dlaczego warto wybrać wybielanie zębów w B2 Dental Clinic?

Dokładamy wszelkich starań, by pacjenci wychodzili z naszej kliniki zadowoleni. Każdy pacjent  przed rozpoczęciem zabiegu korzysta ze specjalistycznej konsultacji. Pozwala ona określić przeciwwskazania do zabiegu, a także wskazać, jakich efektów można spodziewać się po przeprowadzonym zabiegu. W naszym gabinecie pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy korzystają z najnowocześniejszych metod wybielania zębów. Dzięki licznym szkoleniom, w których uczestniczy nasza kadra, jesteśmy w stanie dopasować się do oczekiwań pacjenta i zaproponować rozwiązania, które przyniosą najlepsze efekty. Precyzyjna diagnostyka przed zabiegiem pozwala na sprawdzenie, czy pacjent może skorzystać z wybielania od razu czy też zalecane są inne działania, takie jak na przykład usuwanie złogów kamienia nazębnego. Zabiegi wybielania zębów w B2 Dental Clinic są bezbolesne i przebiegają w komfortowych, przyjaznych dla pacjenta warunkach.

Sprawdź także: Wybielanie zębów – pytania i odpowiedzi