1 Maja 32/34 96-300, Żyrardów Mon - Fri 8:00-21:00 +48 791 791 412

Szablony chirurgiczne

Szablony chirurgiczne wykonane z żywicy polimerowej stosuje się w implantologii. Umożliwiają one przeprowadzenie zabiegu w sposób bezpieczny i skuteczny. Innowacyjna metoda jest narzędziem wspomagającym pracę stomatologa podczas wszczepienia implantu. W naszej klinice wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie, stale rozwijaną wiedzę i umiejętności, które w połączeniu z nowoczesnymi szablonami chirurgicznymi sprawiają, że zabieg implantacji może być przeprowadzony szybko i na pewno mniej boleśnie w porównaniu do standardowych metod.

Zalety wykorzystania szablonów chirurgicznych w zabiegach implantacji:

  • Dopasowanie – szablony chirurgiczne, jak już zostało wspomniane wykonane są z żywicy polimerowej, która idealnie współgra z tkankami znajdującymi się w jamie ustnej. Ponadto sam implant można bardzo precyzyjnie i indywidualnie dopasować do żuchwy i szczęki danego Pacjenta.
  • Mało inwazyjny – zabieg implantacji polega na minimalnym nacięciu dziąsła w celu wszczepienia implantu. Metoda ta nie ingeruje w kość znajdującą się w jamie ustnej. Wszystko to za sprawą wykonania komputerowego wycisku, dzięki któremu nawiert przeprowadzany jest zgodnie z wcześniej wyznaczonym kątem i na określoną głębokość.
  • Szybkość – tuż po przeprowadzeniu zabiegu wszczepienia implantu, u pacjenta może zostać założona korona tymczasowa. Efekt? Radość z pięknego uśmiechu!
  • Krótki czas rekonwalescencji – ze względu na brak zastosowania tradycyjnego skalpela, a co za tym idzie, szybsze gojenie się ran, pacjent może powrócić do codzienności i normalnego funkcjonowania w bardzo krótkim czasie.

Jak wygląda proces powstawania szablonu chirurgicznego?

szablony chirurgiczneDo stworzenia polimerowych szablonów chirurgicznych wykorzystujemy innowacyjny program o nazwie 3Shape Implant Studio.

Przed zabiegiem:
1. Wykonanie wycisku z jamy ustnej pacjenta przy użyciu tomografu i skanera
2. Opracowanie pełnego planu zabiegu na podstawie uzyskanych wyników:
a) Dobranie odpowiedniego rodzaju i wielkości wszczepów
b) Określenie rodzaju wierteł, jakie zostaną wykorzystane do przeprowadzenia zabiegu
c) Ustalenie kąta i głębokości wprowadzenia wiertła

drukarka 3dPowyższe kroki przeprowadzone przez naszych specjalistów umożliwiają nam stworzenie spersonalizowanego projektu szablonu chirurgicznego. Gdy model jest gotowy, przesyłamy go do innowacyjnej drukarki 3D. Urządzenie te w ciągu następnych kilku godzin stworzy indywidualnie dopasowany do potrzeb Pacjenta szablon chirurgiczny.

W modelu zrealizowanym zgodnie z wcześniejszym planem znajdują się specjalne otwory. To właśnie one posłużą nam do wykonywania nawiertów w kości.
Na następnej wizycie, w klinice przeprowadzamy zabieg implantologii u Pacjenta. Stomatolog rozpoczyna pracę od umieszczenia modelu szablonu w jamie ustnej. Specjalista po jego niemal natychmiastowym dopasowaniu, nawierca kości poprzez wcześniej wspomniane specjalne otwory, znajdujące się w szablonie chirurgicznym.

Następnie stomatolog osadza implant w kości wyrostka. Ze względu na wykorzystanie nowoczesnego rozwiązania w implantacji, możemy potem przystąpić do założenia specjalnie przygotowanej, tymczasowej korony protetycznej.

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na fakt, iż szablony chirurgiczne umożliwiają wykonanie zabiegu w bardzo sterylnych warunkach.
Jako ciekawostkę, możemy wspomnieć, że szablony chirurgiczne wykorzystywane są nie tylko w implantologii, ale również podczas zabiegów rekonstrukcyjnych, np. do połączenia złamanej kości czy odtworzenia wcześniej utraconego fragmentu kości.

Dlaczego korzystamy z szablonów chirurgicznych?

Przede wszystkim, jest to najnowocześniejsza metoda uzyskania pięknego, pełnego uśmiechu Pacjenta, a ten jak wiemy jest dla stomatologa największą nagrodą.

Ponadto, piękny uśmiech jest najlepszą wizytówką każdego z nas!

Innowacyjna technologia umożliwia przeprowadzenie zabiegu praktycznie bezboleśnie. Sam proces rekonwalescencji jest szybszy. Rany łatwo się goją, dzięki czemu powrót do normalności i codziennego funkcjonowania sprzed zabiegu, następuje w bardzo krótkim czasie.

Do zabiegu nie wykorzystujemy tradycyjnego skalpela, który wśród Pacjentów budzi powszechny strach. Wybieramy za to nowoczesne rozwiązanie, które jest bezpieczne dla zdrowia naszych podopiecznych. Szablony chirurgiczne umożliwiają również stworzenie indywidualnego planu leczenia, w wyniku czego ryzyko niepowodzeń i wystąpienia niepożądanych efektów zostaje ograniczone do minimum.