1 Maja 32/34 96-300, Żyrardów Mon - Fri 8:00-21:00 +48 791 791 412

Mosty – pytania i odpowiedzi

Czym jest most protetyczny i kiedy się go wykonuje?

Most protetyczny jest uzupełnieniem stałym, które zakłada się w przypadku wystąpienia luki zębowej. Założenie mostu wiąże się z koniecznością oszlifowania zębów sąsiadujących.

Jak przebiega wykonanie i założenie mostu?

Przed wykonaniem mosty zęby filarowe należy przeleczyć endodontycznie. Kolejnym etapem jest wzmocnienie zębów wkładem koronowo-korzeniowym. Potem zęby filarowe zostają oszlifowane. Ostatnim etapem jest pobranie wycisku oraz zacementowanie mostu.

Jak długo trwa wykonanie mostu protetycznego?

Czas trwania leczenia zależny jest od zakończenia leczenia kanałowego zębów filarowych. Po jego zakończeniu samo wykonanie mostu trwa około dwóch tygodni. Po oszlifowaniu zębów są zakładane na nie korony tymczasowe.

Czy założenie mostu wymaga oszlifowania zębów?

Tak, by założyć most, należy oszlifować zęby filarowe. W przypadku założenia mostu na implantach szlifowanie zębów może być niekoniecznie.

Czy założenie mostu boli?

Założenie mostu przebiega w znieczuleniu miejscowym, więc nie jest bolesne.

Czym różni się korona protetyczna od mostu?

Korona protetyczna jest uzupełnieniem protetycznym stałym, który zakłada się na pojedynczy ząb. Most obejmuje minimum trzy zęby.

Czy przed wykonaniem mostu ząb należy wzmocnić?

W większości wypadków zęby, na których oparty będzie most, należy wzmocnić wkładem z włókna szklanego.

Czym się różni implant od mostu?

Odbudowa zębów przy użyciu implantu nie wymaga konieczności szlifowania zębów sąsiadujących, tak jak ma to miejsce w przypadku mostu protetycznego.