1 Maja 32/34 96-300, Żyrardów Mon - Fri 8:00-21:00 +48 791 791 412

Implanty – pytania i odpowiedzi

Jakie zalety maja implanty stomatologiczne?

Wśród zalet rozwiązania implantologicznego wymienić można między innymi:

  • Brak szlifowania zdrowych zębów – w przypadku prac protetycznych niektóre rozwiązania takie jak korony czy mosty wymagają szlifowania zębów. Rozwiązania implantologiczne tego nie wymagają.
  •  Przeciwdziałanie zanikowi kości – ekstrakcja zęba powoduje stopniowe zanikanie kości, w przypadku zastosowania implantów działają one podobnie jak naturalny korzeń, zachowując naturalny kształt kości
  •  Przywrócenie funkcji naturalnych zębów – implanty wyglądają i zachowują się jak naturalne zęby, gdyż są na stałe zamocowane w kości
  •  Naturalna estetyka twarzy – rozwiązania implantologiczne pozwalają na zachowanie estetycznego i naturalnego uśmiechu
  •  Możliwość oparcia protezy na implantach – w przypadku braku wielu zębów bądź całkowitego bezzębia protezę można umieścić na implantach, co jest rozwiązaniem wygodniejszym niż proteza ruchoma.
  •  Trwałość – implanty są rozwiązaniem trwałym, w przypadku regularnych wizyt kontrolnych i zabiegów higienizacyjnychpozwalają na cieszenie się pięknym uśmiechem przez długi czas

Jak przebiega leczenie stomatologiczne?

Pierwszym etapem leczenia implantologicznego jest konsultacja połączona z wykonaniem badania radiologicznego. Dzięki dokładnemu zbadaniu pacjenta oraz tomografii szczęki lub żuchwy implantolog stwarza plan leczenia, odpowiadający potrzebom pacjenta. Następnie po akceptacji planu leczenia następuje zabieg wszczepienia implantu przez chirurga. Trwa on około pół godziny i odbywa się w znieczuleniu. Proces osseointegracji trwa od trzech do sześciu miesięcy, zaś po jego zakończeniu zakładana jest śruba kojąca przed założeniem korony. Ostatnim etapem jest wykonanie uzupełnień protetycznych, co pozwala na dopasowanie korony do zgryzu pacjenta.

Jak procent zabiegów kończy się niepowodzeniem?

Dzięki rozwojowi implantologii niemalże wszystkie zabiegi kończą się sukcesem. Obecnie 98% przypadków kończy się integracją implantu z kością.

Czy wszczepienie implantów jest bolesne?

Zabieg wszczepienia implantów przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, co pozwala na bezbolesne zniesienie zabiegu. Dodatkowo pacjenci skorzystać mogą z rozwiązania, jakim jest gaz rozweselający – powoduje on uczucie relaksu i odprężenia

Czy implanty mogą zastąpić brak każdego zęba?

Przy użyciu implantu można odbudować każdy ząb, pod warunkiem odpowiedniej ilości kości wyrostka zębodołowego. Każdorazowo przed zabiegami implantologicznymi wykonywana jest konsultacja oraz tomografia komputerowa.

Czy w czasie leczenia implantologicznego odbywają się wizyty kontrolne?

O implanty należy dbać podobnie jak o własne zęby. Wymagają więc one regularnych wizyt kontrolnych. Kompleksowa higienizacja jamy ustnej i oczyszczenie wokół wszczepów pozwala na zachowanie właściwego poziomu higieny jamy ustnej. Pacjent powinien dbać o higienę także w domu, stosując odpowiednie środki, takie jak irygatory czy płukanki.