1 Maja 32/34 96-300, Żyrardów Mon - Fri 8:00-21:00 +48 791 791 412

Drukarka 3D

Czym jest formlabs Form 3?

Formlabs Form 3 to wysokiej rozdzielczości stereolitograficzna drukarka 3D, w którą została wyposażona klinika stomatologiczna Jesionowa Dental Clinic. Drukarka ta działa w STL czyli procesie addytywnej produkcji elementów prototypowych. Do produkcji poszczególnych elementów wykorzystuje żywicę polimerową.

 

 

 

Idealna precyzja

Nasza drukarka 3D zapewnia doskonałą precyzję produkcji modeli diagnostycznych lub innych elementów protetycznych z dokładnością druku sięgającą do 25μm (mikronów)!

 

 

 

Wiele zastosowań w stomatologii

Drukarka 3D pozwala nam na tworzenie olbrzymiej ilości komponentów, które możemy zastosować w każdej dziedzinie stomatologii.

Nakładki Clear Aligner i retainery

Z wydrukowanymi w 3D modelami diagnostycznymi możemy stworzyć nakładki typu Clear Aligner oraz retainery stomatologiczne używane w ortodoncji.

 

 

Szablony chirurgiczne

Tomografia 3D, wirtualne projektowanie implantacji oraz szablony chirurgiczne stały się standardem w zaawansowanym leczeniu implantologicznym, dzięki temu wzrasta precyzja zabiegu, maleje ryzyko powikłań oraz podnosi się efekt estetyczny ostatecznej pracy.

Jak wygląda proces produkcji Szablonu chirurgicznego?

1. Skanowanie przy użyciu skanera 3Shape

Lekarz dentysta używając skaner wewnątrzustny 3Shape pobiera cyfrowy wycisk zębów pacjenta, który następnie przesyła do komputera.

 

 

 

2. Projektowanie przy użyciu oprogramowania Implant Studio

Następnie używając specjalistycznego oprogramowania tworzy cyfrowy projekt szablonu chirurgicznego, który dopasowany jest do warunków zgryzowych pacjenta. W celu prawidłowego umieszczenia implantu pod uwagę bierze przede wszystkim objętość pozostałej kości wyrostka ale też i przyszłą odbudowę protetyczną.

 

3. Drukowanie szablonu chirurgicznego przy użyciu drukarki Formlabs Form 3

Gdy cyfrowy projekt szablonu jest gotowy wtedy przesyłany jest do drukarki 3D, która potrzebuje kilka godzin na urzeczywistnienie projektu.

 

 

 

4. Wprowadzenie implantu przy użyciu szablonu chirurgicznego oraz specjalnego rodzaju kasety chirurgicznej.

Wydrukowany szablon zostaje użyty przez lekarza implantologa podczas zabiegu wszczepienia implantu przy użyciu specjalnie do tego celu zaprojektowane kasety chirurgicznej, która kompatybilna jest wyprodukowanym szablonem chirurgicznym.

Modele diagnostyczne dla celów protetycznych

Tworzenie bardzo dokładnych modeli diagnostycznych w celu produkcji koron, mostów i łączników i tymczasowych na potrzeby implantologii jednego dnia.

 

Modele ortodontyczne

Drukowanie modeli ortodontycznych w celu wykonania Retainerów Hawleya lub indywidualnych retainerów przyklejanych.

 

 

Cyfrowe protezy z drukarki 3D

Pierwsza w pełni dostępna bezpośrednia proteza z żywicy polimerowej stworzona cyfrowo i wydrukowana na drukarce 3D.

 

 

Szyny zgryzowe

Szyny zgryzowe, które służą do leczenia parafunkcji, nawyków, bólów głowy wywołanych wadami zgryzu oraz profilaktyki wielu schorzeń jamy ustnej i jako wspomaganie przy leczeniu bruksizmu teraz dzięki cyfrowej dokładności modeli z żywicy polimerowej pasują znacznie lepiej niż te wykonywane metodą tradycyjną nie podnosząc przy tym kosztów dla pacjenta.