1 Maja 32/34 96-300, Żyrardów Mon - Fri 8:00-21:00 +48 791 791 412

Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu

Pierwsza wizyta Pacjenta w naszej klinice zazwyczaj zaczyna się od postawienia słynnego pytania – kiedy zobaczę pierwsze efekty leczenia? Zamiast lawirować pomiędzy kurtuazyjnymi odpowiedziami, prezentujemy innowacyjną koncepcję o nazwie 3Shape Smile Design. System ten wprost zrewolucjonizował podejście naszych Pacjentów do branży stomatologicznej.
Nowoczesne rozwiązanie polega na zaprojektowaniu przez stomatologa nowego, pięknego uśmiechu Pacjenta, który stanie się jego niezwykłą wizytówką. Projekt ten kreowany jest jeszcze przed wdrożeniem właściwego i indywidualnie dopasowanego planu leczenia. W związku z tym, gdy pada pytanie – jak długo muszę czekać na pierwsze efekty leczenia stomatologicznego, odpowiadamy – kilka minut! Zaprezentowana koncepcja napawa optymizmem, sprawia, że Pacjent jest bardziej zmotywowany do podjęcia właściwego leczenia i stosowania się do zaleceń stomatologa.

Jak działa system 3Shape Smile Design?

Jak już zostało wspomniane 3Shape Smile Design to nowoczesne narzędzie, dzięki któremu w zaledwie kilka minut stomatolog może stworzyć spodziewaną wizualizację nowego uśmiechu Pacjenta.

Do kreacji projektu potrzebujemy jedynie zdjęcia i trochę czasu, aby na miejscu, w trakcie trwania pierwszej wizyty, zaprezentować klientowi niezwykły efekt finalny. Kierując się doświadczeniem i stale rozwijaną wiedzą, podczas tworzenia wizualizacji zwracamy uwagę na cechy charakterystyczne Pacjenta, m.in. na karnację, kształt ust, mimikę twarzy czy też kolor oczu. Uważamy, że fizyczność musi współgrać również z osobowością klienta, dlatego też wizualizacja nowego uśmiechu, uwzględnia jego indywidualne preferencje. Rezultat? Efekt finalny to odnaleziony złoty środek, dzięki któremu Pacjent po wyjściu z naszej kliniki stomatologicznej czuje się pewnie siebie, zarażając innych swoim pięknym i niepowtarzalnym uśmiechem.

Kiedy wykorzystujemy narzędzie 3Shape Smile Design?

Z systemu 3Shape Smile Design korzystamy podczas wykonywania:

  • Zabiegów stomatologii estetycznej,
  • Zabiegów ortodontycznych,
  • Zabiegów protetycznych.

Jak wygląda procedura projektowania nowego uśmiechu Pacjenta?

Odpowiedź na te pytanie jest jedna – bardzo prosto!

  1. Wykonanie zdjęcia zewnątrzustnego u Pacjenta.
  2. Pobranie wirtualnych wycisków zębów – skan zębów Pacjenta.
  3. Wprowadzenie zdjęcia do 3Shape Smile Design.
  4. Edycja zdjęcia, uwzględniająca wiedzę stomatologiczną i indywidualne oczekiwania Pacjenta
  5. Przedstawienie gotowej wizualizacji, która zostanie osiągnięta po zakończeniu właściwego leczenia.

W narzędziu 3Shape Smile Design nie tylko skupiamy się na projektowaniu nowego uśmiechu, ale również na innych aspektach, które wpływają na osiągnięcie zjawiskowego efektu finalnego. Program umożliwia nam m.in. retusz przebarwień występujących na zębach, korekcję niedoskonałości –wydłużanie lub skracanie poszczególnych zębów, czy też niwelowanie niepożądanych przerw między zębowych. Każda czynność wykonywana w 3Shape Smile Design prowadzi do osiągnięcia symetrycznego, uroczego uśmiechu, skradzionego ze słynnego czerwonego dywanu

Na wizycie, podczas której projektujemy nowy uśmiech Pacjenta, kierujemy się naszą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Doradzamy klientowi, co warto zmienić, poprawić i ulepszyć, aby cieszyć się nie tylko pięknymi, ale przede wszystkim zdrowymi i zadbanymi zębami. Aby osiągnąć zamierzony efekt finalny, słuchamy naszych Pacjentów, zadajemy pytania uwzględniające indywidualne preferencje klienta. Uważamy bowiem, że czynny udział Pacjenta podczas projektowania nowego uśmiechu sprawia ogrom przyjemności, tym samym zapewniając obopólną satysfakcję, szczególnie widoczną po finalizacji leczenia stomatologicznego.
Projekt wykonany w innowacyjnym narzędziu 3Shape Smile Design wraz z cyfrowymi wyciskami, pozwala nam na wykonanie fizycznego modelu w drukarce 3D. Stworzony z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, jest tymczasową nakładką (mock-up), dzięki czemu Pacjent zobaczy, jak prezentuje się w nowym, specjalnie dla niego zaprojektowanym uśmiechu. Na tym etapie, chętnie słuchamy również ewentualnych zastrzeżeń klienta, w wyniku czego ich eliminacja jest jak najbardziej możliwa.

Dlaczego korzystamy z narzędzia 3Shape Smile Design?

Bazując na dotychczasowym doświadczeniu i znanym powiedzeniu – „Widzieć znaczy wierzyć”, do wizualizacji uśmiechu wykorzystujemy program 3Shape Smile Design. Pacjent widząc faktyczny projekt, chętniej przystępuje do wdrożenia planu leczenia. W naszej klinice systematyznie korzystamy z innowacyjnej koncepcji, ponieważ to właśnie ona sprawia, że relacje z Pacjentami dalekie są od braku zrozumienia, wynikającego z użycia trudnych terminów, pojęć i definicji. 3Shape Smile Design w bardzo prosty i szybki sposób potrafi przekazać więcej niż niejedno, trudne i skomplikowane wyjaśnienie specjalisty. W naszej klinice pragniemy, aby klienci czuli się bezpiecznie i komfortowo, szczególnie jeśli etapowe leczenie stomatologiczne będzie wymagało dużych pokładów cierpliwości ze strony Pacjenta.
Co ciekawe, narzędzie 3Shape Smile Design pozwala na dzielenie się stworzoną wizualizacją z Pacjentem. Piękny, zjawiskowy uśmiech, możemy wysłać klientowi na urządzenie mobilne, poprzez aplikację my3Shape. W erze chętnego dzielenia się codziennością, Pacjent udostępnia projekt zadbanego, hollywoodzkiego uśmiechu swoim bliskim i znajomym. To innowacyjna koncepcja, która zachwyca wszystkich!